MUDr. Zuzana Kvarteková

lékař

Obecné informace:

Kdosi moudrý jednou řekl: "Štěstí se podobá zdraví. Dokud ho máš, ani si ho nevšimneš." Pocítili jste už i Vy cenu zdraví? Poselstvím rehabilitace je pro mě pomáhat lidem vrátit se zpět k aktivitám běžného života, ale i k tomu, aby žili život takový, jaký chtějí, protože život je příliš vzácný na to, aby se nežil naplno. Baví mě klienty motivovat a povzbuzovat k fyzioterapii, objevovat a srozumitelně vysvětlovat příčinu jejich potíží, těšit se z jejich pokroků. Za můj úspěch považuji, pokud se mi podaří probudit v klientech radost z pohybu a společně najít aktivitu, kterou budou dělat rádi a díky ní mohou předcházet i problémům do budoucna.
Medicínu jsem vystudovala na Masarykově Univerzitě v Brně. Nemocnici Jihlava vděčím za to, že mi vytvořila vlídné místo pro získávání mých prvních lékařských zkušeností. Momentálně kromě Rehabilitačního centra Revitea pracuji na Oddělení následné rehabilitační péče v Nemocnici v Říčanech.
Ráda do fyzioterapie zapojuji aktivní využívání technik z kurzu myoskeletální medicíny, z kurzů o trigger pointech a tejpování včetně lymfotejpingu. Zajímám se také, jaké jsou možnosti rehabilitace při neurologických onemocněních. Absolvovala jsem kurzy věnující se problematice spastické parézy a možnostech využití botulotoxinu při její léčbě. Chtěla bych si prohloubit vzdělání v oblasti věnující se gynekologii, zejména při neinvazní léčbě neplodnosti. Učím se využívat diagnostický ultrazvuk, který mi pomáhá vizualizovat jednotlivé struktury a upřesnit diagnózu k efektivnější rehabilitaci.
Těším se na setkání s Vámi 🙂

Vzdělání:

2016
ukončené vzdělání v oboru Všeobecné lékařství, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně
2018
Certifikát o absolvovaní neurologického kmene, LF, UP Olomouc

Zaměstnání:

2019 - doposud
Revitea team s.r.o.
2019 - doposud
Nemocnice Říčany, Rehabilitační oddělení
2016-2019
Nemocnice Jihlava, Rehabilitační oddělení

Specializační kurzy

Myoskeletální medicína, MUDr. Vacek Ph.D.
International Parkinson and Movement Disorder Society´s Diagnostics and treatment of Spastic Paresis
Rehabilitace spastické parézy, část A a B
Školení v aplikaci botulotoxinu pod sonografickou kontrolou u pacientů se spasticitou
Kurz tejpování
Kurz Trigger points

Chcete se nás na něco zeptat?

Využijte webový formulář pro zaslání dotazu.
WEB FORMULÁŘ
userclock-ofacebook-squarelinkedin-square